Telefon
WhatsApp
Telefon Yol Tarifi WhatsApp

Panel Yıkama Hizmeti

Fotovoltaik panellerdeki kirlilik; kar, kir, toz, yaprak, polen, kuş pislikleri vb. birikimleri tanımlamak için kullanılır. Güneş paneli üreticilerinin, kurulum firmalarının, yatırımcılarının ve kullanıcılarının öngördüğü enerji rakamları, temiz güneş panellerinin optimum performansına dayandığından, kirlilik, panelin öngörülen üretim değerlerini karşılama kabiliyetini olumsuz olarak etkiler. Bu sebepten dolayı fotovoltaik güneş panel temizliği düzenli periyotlar halinde yapılması gerekir. Fotovoltaik panellerin temizlenmesi hassasiyet gerektirdiğinden, musluk suyu ve yağmur suyu ile panellerin temizlenmesi güneş panellerini maksimum verimlilikle çalıştırmak için yeterli olmaz. Çünkü musluk suyu ve yağmur suyunun sert olması ve içerdikleri partiküller nedeniyle panelde yıkama sonrası leke bırakmaktadır.


Güneş panelleri temizliği için özel üretilmiş deterjanlar tercih edilmelidir. Yanlış deterjanların kullanımı, güneş panelinde kiri çeken yapışkan bir mikroskobik film oluşmasına sebep olur.


Güneş paneli temizliği için özel olarak tasarlanan ve uluslararası test kuruluşlarından sertifikalı makine ve Ekipmanlarımız ile Yükselen Enerji olarak tek elden çözüm ortağınız olmak adına hizmetinizdeyiz.Yükselen Enerji , bünyesinde bulundurduğu uzman ekibi ile profesyonel ve kaliteli hizmet anlayışına bağlı kalarak fotovoltaik panel temizliğinin nasıl yapılması gerektiğini gözler önüne sermekte ve temizleme hizmetini Siz Müşterilerimize sunmaktadır.